Prusina i Wda, a więc rzeki, które kuszą wędkarzy i kajakarzy przez cały rok, a po drugiej stronie drogi Park Narodowy Bory Tucholskie i Wdecki Park Krajobrazowy,
w których 
masowo rosną borowiki szlachetne i ubóstwiane przez wielu grzybiarzy rydze.

To właśnie w takim sąsiedztwie, przy ulicy Czerskiej 37, zlokalizowaliśmy trzy całoroczne apartamenty. Każdy z nich to 65 metrów kwadratowych komfortowej przestrzeni z antresolą i obszernym zadaszonym tarasem. Partery apartamentów to salon z rozkładaną sofą i wygodny bujany fotel oraz stół jadalniany dla sześciu osób, kuchnia i łazienka. Do tego podgrzewana podłoga, a więc kolejny krok w kierunku komfortu. Poddasze to z kolei dwie sypialnie – jedna z małżeńskim łożem oraz druga
z dwoma łóżkami pojedynczymi. Komfortowo wypoczną tu 
cztery osoby, ale miejsce do spania znajdzie się spokojnie również i dla sześciu osób.

To nie wszystko. Apartamenty wyróżnia również tradycyjna technologia wykonania i niesamowite wyposażenie. Wybudowano je w technologii ciężkiego szkieletu drewnianego Fachwerk – to tradycyjny niemiecki ciężki szkielet drewniany, w Polsce określany terminem ryglówka. Jest to jedna z klasycznych technik wznoszenia ścian metodą ciesielską, tutaj ocieploną wełną z naturalnych włókien drzewnych  Steico (produkt ekologiczny,przyjazny środowisku), która nie pyli i nie uczula.

Dodatkowo apartamenty są otwarte dyfuzyjnie. Do klimatu borów sosnowych nawiązują natomiast grube drewniane bale wypełniające cały budynek. Warto przy tym wspomnieć, że wonna sosnowa żywica i fitoncydy z sosny mają właściwości odkażające i bakteriobójcze.

Swoje robi również jod, którego jest tutaj znacznie więcej nawet niż w powietrzu nadmorskim. My z kolei dbamy o to, by każdy apartament było odpowiednio ozonowany, dzięki czemu powietrze jest wolne od wszelkich wirusów, bakterii czy roztoczy. Ozonowanie dzięki silnemu utlenianiu działa bowiem nie tylko bakteriobójczo, wirusobójczo i grzybobójczo, ale również poprawia metabolizm i odżywianie tkanek, aktywizując system odpornościowy.

Część z tych właściwości to również domena niesamowitych mebli ze starego drewna. Nowych mebli ze starego drewna z manufaktury Regalia. Aż trudno uwierzyć, że materiał na nie tworzył człowiek w czasie, kiedy Polska odzyskiwała niepodległość, a nawet wcześniej. Stoły, deski podłogowe , szafki nocne, stoliki kawowe, stołki, ramy i wiele innych elementów wystroju naszych apartamentów, powstało specjalnie do nich ze starego drewna, liczącego sobie nie mniej niż… 100 lat. Meble marki Regalia są zatem nie tylko oryginalne i piękne, ale i ekologiczne. Zarówno drewno, jak i metal wykorzystane do stworzenia pochodzą z odzysku, a to oznacza, że do ich stworzenia nie ścięto ani jednego drzewa!

W myśl zasady #NoweŻycieStaregoDrewna.

To tylko część powodów, dla których Tleń Lodge śmiało można uznać za miejsce przyjazne zarówno rodzinom dziećmi, jak i parom poszukującym ciszy oraz spokoju. 

Jesteśmy pewni, że każdy gość odnajdzie tu swoją przestrzeń.

Kontynuując przeglądanie naszej strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie oraz RODO.