Ostoja ciszy i spokoju, a z drugiej strony relatywnie nieduża odległość od tak zwanej cywilizacji. W Tleń Lodge oferujemy pobyt w spokojnym miejscu, w którym bliskość natury sprzyja wypoczynkowi, a od centrum miejscowości dzieli nas zaledwie 10 minut drogi.

W pobliskim sąsiedztwie Tleń Lodge znajduje się m.in. Hotel Evita ****, w którym można skorzystać z restauracji, basenów, strefy SPA, kortów tenisowych czy siłowni lub zagrać w golfa. Oczywiście to już atrakcje dodatkowe.

Nieco bliżej centrum Tlenia, nad samą Wdą znajduje się z kolei Przystanek Tleń, w którym można zjeść coś pysznego lub po prostu napić się piwa. Również jedynego w swoim rodzaju i robionego z pasją.

Komfortowy wydaje się także dojazd. Do Tleń Lodge można dotrzeć łatwo i szybko. To zaledwie 20 km od autostrady A1. To niemal w samym centrum Borów Tucholskich.

No właśnie… 

Lokalizacja w samym sercu Borów Tucholskich działa na wyobraźnię. Dziewicze i wyjątkowo czyste akweny wodne, takie jak rzeka Wda i Prusina, Zalew Żur są rajem dla miłośników sportów wodnych, wędkarzy, zbieraczy runa leśnego oraz miłośników fauny i flory. Swoją dzikością nęcą też nieprzebyte bory i lasy liściaste, pełne saren, lisów i zajęcy jak i wilków. Wyliczać można długo… W przybrzeżnych szuwarach swoje miejsca lęgowe i żerowiska mają na przykład czaple siwe, łabędzie nieme i żurawie. Właśnie tam, we Wdeckim Parku Krajobrazowym, pomiędzy rozlewiskiem rzeki Wdy i Prusiny, w bezpośrednim sąsiedztwie wiekowej ściany lasu mieszanego rozciąga się nasze Tleń Lodge.

Warto przy okazji podkreślić, że Bory Tucholskie to jeden z największych kompleksów borów sosnowych w Europie nazywany ze względu na najczystsze powietrze „Zielonymi Płucami Polski”.

Sam Tleń należy z kolei do Rezerwatu Biosfery Bory TucholskieTo jedna z miejscowości letniskowych w sercu Borów Tucholskich, która ze względu na łatwy dojazd i infrastrukturę przyciąga miłośników kajakarstwa, wędkarstwa i grzybobrania. Nic dziwnego, bo okolica to po prostu lasy, rzeki i jeziora.

Przyrodniczych atrakcji nie brakuje nawet w absolutnie najbliższym sąsiedztwie. W odległości 100 m od Tleń Lodge znajduje się zejście do rzeki Prusiny, w której połów pstrągów pochłania wiele osób spragnionych połowu ryb w tak magicznym miejscu. Naprzeciwko Tleń Lodge rozpościera się natomiast wejście do Wdeckiego Parku Krajobrazowego, w którym dla siebie znajdą coś zarówno miłośnicy rowerowych wycieczek, nordic walking czy kajaków, a nawet geocachingu. Raj mają tu również grzybiarze, ale nietrudno także o leśne jagody, borówki czy żurawinę.

No i jeziora… Pomagają odpocząć i zrelaksować się, a w okolicy jest ich kilka. Warto podkreślić, że niedaleko Tleń Lodge znajduje się rezerwat przyrody jezioro PiasecznoZbiornik ten legitymuje się wodą I klasy czystości. Nieco dalej są również jeziora Trzebciny, Żur i Wierzchy.

Tak… Bory Tucholskie zachwycają zarówno fauną, jak i florą dostępną na taką skalę tylko tutaj. Wychodząc na krótki spacer w głąb lasu bez trudu można natknąć się na sarny i jelenie, beztrosko posilające się na łące, lub bardzo liczne żerowiska bobrów i lęgowiska żurawi.

Brzmi niesamowicie, prawda? A to tylko początek przygody. Resztę trzeba już odkryć samemu. Zapraszamy!

Kontynuując przeglądanie naszej strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie oraz RODO.